درب ضد سرقت,درب ضد سرقت راشا,نکات قابل توجه در هنگام خرید درب ضد سرقت

در هنگام خرید درب ضدسرقت بایست به چه نکاتی توجه کنیم ؟

  • یکشنبه 9 دی 1397
  • 4018 نفر

متاسفانه علی رغم استفاده ی روز افزون در درب ضدسرقت، هنوز بسیاری از مردم اطلاعات کاملی از آن نداشته و این سبب شده است که برخی شرکت های سودجو به سوء استفاده از این ناآگاهی مردم بپردازند. این شرکت ها، درب هایی با شکل و شمایل درب های ضدسرقت را به عنوان درب ضد سرقت به فروش رسانده که این درها بعضا از هیچ کدام از استانداردهای یک درب ضد سرقت برخوردار نمی باشند.

در هنگام خرید درب ضدسرقت بایست به چه نکاتی توجه کنیم ؟

 

متاسفانه علی رغم استفاده ی روز افزون در درب ضدسرقت، هنوز بسیاری از مردم اطلاعات کاملی از آن نداشته و این سبب شده است که برخی شرکت های سودجو به سوء استفاده از این ناآگاهی مردم بپردازند. این شرکت ها، درب هایی با شکل و شمایل درب های ضدسرقت را به عنوان درب ضد سرقت به فروش رسانده که این درها بعضا از هیچ کدام از استانداردهای یک درب ضد سرقت برخوردار نمی باشند.

اگرچه تشخیص اصل بودن درب ضد سرقت بسیار مشکل است، اما با ارزیابی نکات زیر می توانید اطلاعات زیادی درباره امنیت این درب کسب نمایید:

 جنس چارچوب:

نکته ای که بایست حتما به آن دقت کنید، جنس چارچوب است. از یاد نبرید که می بایست فلز به کار رفته در چارچوب از آلیاژی خوب و با کیفیت بالا بوده و محل اتصال ورق های آن، جوشکاری مناسبی داشته باشد. هم چنین بهتر است که از جوش CO2 به منظور جوشکاری استفاده گردد.

 

روکش:

روکش های مختلفی در بازار موجود می باشد که از آنها می توان به روکش هاس ایتالیایی، اروپایی، آمریکایی، چینی، ترکیه ای و ایرانی اشاره کرد که به واسطه سابقه خوبی که دارند از بهترین کشور های سازنده می باشند .

ضخامت چارچوب:

این مورد نیز جزء نکات بسیار مهم تلقی می گردد. فراموش نکنید که ضخامت چارچوب برای درب ضدسرقت استاندارد بایستی حداقل ۱٫۵ میلی متر باشد.

ورق و آهن آلات مورد استفاده در درب:

درب های ضد سرقت از استحکام و مقاومت بالایی در برابر صدا و حرارت دارا می باشد و تمامی این ها به خاطر ابزار و وسایلی است که در این درب ها به کار برده شده است.

جنس لولا:

یکی از مهم ترین موارد برای هر نوع درب و علی الخصوص درب ضدسرقت است. یادتان نرود که در ارزیابی درب ضدسرقت حتما به لولاها توجه ویژه داشته باشید. چرا که اگر جنس لولا نامرغوب و یا تعداد آن ها کم باشد، پس از مدتی،درب از حالت ریگلاژی و تنظیم خود خارج شده و کارایی خود را از دست می دهد. از یاد نبرید که درب ضدسرقت مناسب بایستی دارای ۳ لولا بوده و بهتر است که این لولاها از نوع بلبرینگ دار باشند.

قفل و یراق:

قفل و یراق ها همگی باید از مرغوب ترین ها باشند و در غیر این صورت تمامی امنیتی که برای درب شما به کار رفته است هیچ خواهد بود! پس  انتخاب یک قفل و یراق خوب از مهمترین ویژگی های یک درب ضد سرقت است.

سیلندر قفل ها اغلب از جنس مس بوده و تمامی این قفل ها در برابر ضربه، اسید و مته بسیار آسیب پذیر هستند و به راحتی دزد ها می توانند از خانه شما سرقت کنند و برای جلوگیری از این کار از قفل مولتی سیستم (لینک به مقاله درب ضد سرقت چیست و چه ویژگی هایی دارد) استفاده می شود که این در نمونه های 16 و 20 زبانه موجود است و به این طریق کار می کند که با قفل یک سویچ (به معنای قفل موقت) فقط یک زبانه از سیلندر قفل حرکت کرده و درب را قفل می کند و در دو با قفل سویچ (در قفل های 20 تایی ) پنج زبانه از قسمت بالای درب، پانزده زبانه هم از قسمت بالا،وسط و پایین قسمت کناری درب وارد چهار چوب می شوند (در نسخه های 16 تایی در هر طرف به جای پنج زبانه از چهار زبانه استفاده می شود.) و تمامی این قفل از نوع فولادی بودی و زمانی که سارق قصد سرقت از شما را داشته باشد، با وارد کردن ضربه مغزی سیلند آسیب خواهد دید و در هیچ شرایطی قادر به باز کردن این دب نخواهد بود و زبانه ها کاملا در جای خود محکم خواهند ماند. قفل و یراق کاله یکی از برترین برند های موجود در بازار است .

جنس لایه: 

طرح لایه درب معمولا به صورت سلیقه ای انتخاب می گردد اما با یان حال بایستی توجه داشته که این طرح می بایست متناسب با محل آن استفاده گردد به عنوان مثال جنس ام دی اف دارای براقیت و زیبایی بیشتری نسبت به جنس ملامینه و پی وی سی بوده اما در مقابل نور آفتاب و نیز خش دارای استحکام بسیار کم تری می باشد.

متناسب با آب و هوای منطقه:

هنگام خرید درب ضد سرقت با توجه به محل زندگی تان باید درب ضد سرقت مناسب با آن آب و هوا را انتخاب کنید، برای مناطق مرطوب جنس چوب به کار رفته باید متفاوت با جنس چوب به کار رفته در درب ضد سرقت برای مناطق خشک و سردسیری باشد تا درب ضد سرقت استحکام مناسبی در آن شرایط آب و هوایی داشته باشد.

کیفیت مطلوب دستگیره ها:

دستگیره ها یکی از مهم ترین اجزای هر نوع دربی بوده و بایستی از کیفیت دستگیره ها و ابزار یراقی که در ساخت آن ها استفاده می گردد، اطمینان حاصل نمایید.

ضد اسید بودن قفل درب ضد سرقت: 

یکی از راه های باز کردن درب های ضد سرقت ریختن اسید در قفل آنهاست. در هنگام خرید به این نکته توجه کنید که درب ضد سرقت حتما ضد اسید باشد تا امنیت بالایی داشته باشد و مانع از ورود سارقان گردد.

درب ضد سرقت راشا ،تولید کننده ی بهترین درب های ضد سرقت در ایران

درب ضد سرقت,درب ضد سرقت راشا,راشا تولید کننده ی انواع درب ضد سرقت

درب ضد سرقت چیست؟

در سال‌های اخیر یکی از تجهیزات ساختمانی که استفاده از آن‌ها افزایش یافته، درب ضد سرقت است. درب ضد سرقت همانگونه که از اسم آن مشخص است به درب های گفته می شود که مانع ورود سارقین شده و در مقابل هر گونه دستکاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد که شایان ذکر است اطمینان به منزله صد در صد نبوده ولی در مقایسه با درب های معمولی می توان تفاوت بسیار زیادی را مشاهده نمود و به استحکام درب های ضد سرقت پی برد.
درب ضد سرقت,درب ضد سرقت راشا,اجزای درب ضد سرقت

اجزای درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت یکی از پیش بینی هایی است که برای بالا بردن امنیت اماکن و ساختمان های مختلف استفاده می کنند. این گونه درب ها دارای اجزا و تکنولوژی ساختی متفاوت با درب های معمولی هستند و در ساخت این گونه درب ها از جزا و قطعاتی استفاده شده است تا میزان ایمنی درب افزایش یابد.
درب ضد سرقت راشا,انواع درب ضد سرقت,درب ضد سرقت کدام است؟

انواع درب ضد سرقت

اگر به دنبال انتخاب درب ضد سرقت مناسب منزل خود هستید، بدون تردید ذهن شما درگیر این مساله شده که محصول کدام کشور بهترین گزینه است؟ بدون درنظر گرفتن توان مالی که به سادگی پاسخ این پرسش را می دهد؛ می توان با در نظر گرفتن برخی موارد ساده در این زمینه، بهترین گزینه را انتخاب کرد.
درب ضد سرقت ایرانی,مشخصات درب ضد سرقت ایرانی,قیمت درب ضد سرقت ایرانی,درب ضد سرقت راشا

درب ضد سرقت ایرانی

درب ضد سرقت راشا داخل ایران ساخته می شود و دارای کیفیت خوبی است که این کیفیت می تواند قابل مقایسه با نمونه های خارجی باشد. اين نوع دربها از نظر ظاهری کاملاً مشابه درب های ضد سرقت ساخت کشور ترکیه می باشند، البته در ایران درب هایی با ظاهر مشابه درب های ضد سرقت چینی نیز تولید می شود.