درب ضد سرقت,تاریخچه ی درب ضد سرقت,تاریخچه ی درب ضد سرقت در ایران,درب ضد سرقت راشا

تاریخچه ی درب های ضد سرقت

  • چهارشنبه 12 دی 1397
  • 550 نفر

در این مقاله قصد داریم که نحوه ی رواج استفاده از درب های ضد سرقت و تاریخچه ی مربوط به آن را مرور کنیم که ممکن است مورد توجه بسیاری از کاربران قرار بگیرد زیرا اطلاع از تاریخچه ی وسایلی که از آن استفاده می کنیم می تواند بسیار جالب باشد.

تاریخچه ی درب های ضد سرقت 

 

درب ضد سرقت

 

در این مقاله قصد داریم  که نحوه ی رواج استفاده از درب های ضد سرقت و تاریخچه ی مربوط به آن را مرور کنیم که ممکن است مورد توجه بسیاری از کاربران قرار بگیرد زیرا اطلاع از تاریخچه ی وسایلی که از آن استفاده می کنیم می تواند بسیار جالب باشد.

تولید درب ضد سرقت از کشور ایتالیا آغاز شده و پس از 5 سال تولید به کشور ترکیه منتقل شده است. در کشور ترکیه ابتدا کارگاه های کنتور و دامپر سازی اقدام به تولید درب ضد سرقت نموده اند و درب های ضد سرقت تک قفل تولید می کردند و پس از آن شرکت کاله اقدام به تولید قفل های درب ضد سرقت ترک نمود. این شرکتها درب هایی با دو قفل جدید ضد سرقت کاله تولید نموده اند با پیشرفت این صنعت در کشور ترکیه کم کم شرکتهای تولید رویه درب ضد سرقت ترک نیز بوجود آمدند که این سری از شرکتها فقط به تولید رویه درب اقدام کردند و در این زمینه مشهور شدند. در حاضر صنعت درب ضد سرقت به بخش های مختلف تقسیم بندی شده است.

یک بخش دیگر در این صنعت تولید کنندگان یراق آلات درب ضد سرقت می باشد که آن ها نیز پس از این تحولات در این صنعت پدیدار شدند و هم اکنون به طور مستقیم حداقل یک میلیون نفر در کشور ترکیه در این صنف مشغول می باشند.

  تاریخچه درب ضد سرقت در ایران :  

 

این درب ها ابتدا به تعداد محدودی وارد بازار ساختمانی ایران شدند اما با توجه به قابلیت های خود در حفظ بیشتر امنیت و نیز رونق کار ساختمانی در آن دوره، به سرعت جای درب های قدیمی را گرفتند به گونه ای که دیگر کمتر معمارانی پیدا می شوند که در منازل و ساختمان هایی که می سازند از درب های قدیمی و متداول استفاده کنند. از زمانی که استفاده از درب های ضد سرقت در ایران رایج شد، افراد مختلفی برای دست یابی به سود دهی مناسب اقدام به وارد کردن این گونه درب ها به بازار های داخلی کردند و بیش از پیش سبب رواج یافتن این گونه درب ها در صنعت ساخت و ساز شدند. از جمله عوامل دیگری که استفاده از درب های ضد سرقت را گسترش داد پروژه های مسکن مهر می باشد که در این پروژه ها از آن جا که ساختمان های زیادی در تمامی شهر های ایران احداث شد و در این ساختمان ها تعداد واحد ها بالا بود، برخی معماران برای برنده شدن در مناقصات و نیز بالا بردن امنیت این گونه واحد های ساختمانی اقدام به وارد کردن و نیز استفاده از درب های ضد سرقت کردند.در همین حین که استفاده از درب های ضد سرقت با استقبال زیادی رو به رو شد، افراد مختلف و زیادی اقدام به وارد کردن این گونه درب ها از کشور های مختلف کردند و عده ای هم به تقلید از درب های وارد شده و بدون داشتن تخصص کافی اقدام به ساخت و تولید داخلی چنین درب هایی کردند. بنا بر این کیفیت درب های ضد سرقت با توجه به عدم نظارت های دقیق به واردات این کالا و نیز ساخته های داخلی بی کیفیت، بسیار کاهش یافت تا جایی که افراد دیگر تمایلی به استفاده از این گونه درب ها نبودند زیرا این درب های پیشرفته هم تفاوت چندانی با درب های مرسوم و معمولی گذشته از لحاظ ایمنی و نیز جنس درب نداشتند. بنا بر این گرایش مردم به چنین درب هایی کاهش یافت و بازار درب های ضد سرقت بار دیگر راکد شد. هم چنین برخی از افراد درب های ضد سرقت را از کشور هایی مانند چین وارد می کردند و اکثر افراد نسبت به کالا های ساخت این کشور دید خوش بینانه ی چندانی ندارند بنابر این اقدام به خرید این گونه درب ها نمی کردند اگر چه شاید این گونه درب های ضد سرقت دارای کیفیت مناسبی هم بودند. امروزه بیشتر شرکت ها ی وارد کننده و نیز مراکز فروش درب های ضد سرقت به دلیل تمایل بیشتر افراد و نیز گرایشات ساختمان سازان و معماران به کالا های ترک که به داشتن کیفیت مناسب مشهور می باشند، اقدام به وارد کردن و فروش درب های ضد سرقت ترک می کنند که با توجه بیشتر مشتریان رو به رو می شوند. اما در همین حین نظارت ها و نیز آموزش های داخلی سبب شد تا کارگاه های زیادی برای تولید این نوع درب ها ضد سرقت با کیفیت بالا پدید آیند که درب های ضد سرقت را با امنیت و کیفیت بالایی تولید و به فروش می رسانند. این گونه درب هایی که توسط تولیدات داخلی و ایرانی تولید می شوند هم دارای قیمت پایین تری هستند و هم کیفیت بالا تری نسبت به درب های ساخت چین و کشور های مشابه دارند. توسط خرید از درب های تولید داخلی ضمن استفاده از مزایای آن  می توانیم به رونق بازار های داخلی نیز کمک کنیم.
 

درب ضد سرقت,درب ضد سرقت راشا,راشا تولید کننده ی انواع درب ضد سرقت

درب ضد سرقت چیست؟

در سال‌های اخیر یکی از تجهیزات ساختمانی که استفاده از آن‌ها افزایش یافته، درب ضد سرقت است. درب ضد سرقت همانگونه که از اسم آن مشخص است به درب های گفته می شود که مانع ورود سارقین شده و در مقابل هر گونه دستکاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد که شایان ذکر است اطمینان به منزله صد در صد نبوده ولی در مقایسه با درب های معمولی می توان تفاوت بسیار زیادی را مشاهده نمود و به استحکام درب های ضد سرقت پی برد.
درب ضد سرقت,درب ضد سرقت راشا,اجزای درب ضد سرقت

اجزای درب ضد سرقت

درب های ضد سرقت یکی از پیش بینی هایی است که برای بالا بردن امنیت اماکن و ساختمان های مختلف استفاده می کنند. این گونه درب ها دارای اجزا و تکنولوژی ساختی متفاوت با درب های معمولی هستند و در ساخت این گونه درب ها از جزا و قطعاتی استفاده شده است تا میزان ایمنی درب افزایش یابد.
درب ضد سرقت راشا,انواع درب ضد سرقت,درب ضد سرقت کدام است؟

انواع درب ضد سرقت

اگر به دنبال انتخاب درب ضد سرقت مناسب منزل خود هستید، بدون تردید ذهن شما درگیر این مساله شده که محصول کدام کشور بهترین گزینه است؟ بدون درنظر گرفتن توان مالی که به سادگی پاسخ این پرسش را می دهد؛ می توان با در نظر گرفتن برخی موارد ساده در این زمینه، بهترین گزینه را انتخاب کرد.
درب ضد سرقت ایرانی,مشخصات درب ضد سرقت ایرانی,قیمت درب ضد سرقت ایرانی,درب ضد سرقت راشا

درب ضد سرقت ایرانی

درب ضد سرقت راشا داخل ایران ساخته می شود و دارای کیفیت خوبی است که این کیفیت می تواند قابل مقایسه با نمونه های خارجی باشد. اين نوع دربها از نظر ظاهری کاملاً مشابه درب های ضد سرقت ساخت کشور ترکیه می باشند، البته در ایران درب هایی با ظاهر مشابه درب های ضد سرقت چینی نیز تولید می شود.